previous arrow
next arrow
Slider

OGRZEWACZ SEGMENTOWY TERMO-PLAN.S

dla ławek kościelnych umiejscowionych bezpośrednio na posadzkach.

Ogrzewacz jet odmianą produkowanego od kilku lat ogrzewacza TERMO-PLAN przewidzianą do stosowania w przypadku braku w kościele podestów pod ławkami, szczególnie w dużych współczesnych świątyniach. Spełnia jednocześnie funkcję ogrzewania oraz skutecznej izolacji termicznej stóp od zimnego podłoża.
Zalecany jest także w sytuacjach gdy ze względów ekonomicznych lub estetycznych korzystniejsze jest zmniejszenie powierzchni zakrytej posadzki np. w przypadku gdy wykonana jest z cennych materiałów mineralnych lub ceramicznych.
Podstawowy materiał konstrukcji ogrzewacza to aluminium oraz wysoko sprawne silikonowe elementy grzejne, które gwarantują sprawne i intensywne przekazywanie ciepła zapewniając komfort cieplny. Ogrzewacz kolorystyką oraz wzorem dostosowany jest do ławek lub posadzki. Jest produkowany indywidualnie - " na wymiar". Źródłem ciepła jest przemysłowy przewód grzejny produkcji UE w korpusie aluminiowym a nie np. azjatycka folia grzewcza. Koszt energii to 9-14 groszy dla 1-go wiernego na Mszy 1-godzinnej.
ZASADA DZIAŁANIA 
Pokazuje ją rysunek niżej. Kolor czerwony - obszar najwyższych temperatur odczuwalnych. Uzyskany rozkład ciepła jest optymalny z punktu widzenia odczucia komfortu cieplnego osoby. Każda część ciała w pozycji : stojącej, klęczącej i siedzącej jest prawidłowo ogrzewana. Wynika to z dokładnej koncentracji całej mocy cieplnej w strefie, w której znajduje się osoba z pominięciem obszarów zbędnych do ogrzewania jak np. przestrzeń pod ławkami bądź klęcznikami. CHARAKTERYSTYKA TECHNICZNA

ZNAMIONOWE NAPIĘCIE ZASILANIA: 230V
TYPOSZERG MOCY ZNAMIONOWYCH:  500 W na 1m² powierzchni 
REGULACJA TEMPERATURY POWIERZCHNI:  nastawa w zakresie 29-40°C 
ELEMENT GRZEJNY ELEKTRYCZNY:  zespół aluminiowo-silikonowy 
CZAS OSIĄGNIĘCIA PEŁNEJ ZDOLNOŚCIGRZEWCZEJ:  ok. 15 minut
IZOLACJA OD PODŁOGI:  polistyren ekstrudowany 30 mm 
POKRYCIE POWIERZCHNI PODŁOGI:  wykładzina winylowa najwyższej klasy 
WZÓR POKRYCIA PODŁOGI:  drewno, kamień, lub inne wg zamówienia 
OBRAMOWANIE OGRZEWACZA: naturalne drewno bukowe
WYMIARY OGRZEWACZA:  długość jak ławka ; szerokość 38 cm lub 53 cm 
GWARANTOWANA TRWAŁOŚĆ POKRYCIAPODŁOGI:  10 lat 
GWARANTOWANA TRWAŁOŚĆ POKRYCIAPODŁOGI:  Certyfikst CE 

KARTA KATALOGOWA