INFORMACJA DLA KSIĘŻY PROBOSZCZÓW ORAZ PARAFIAN ZAMIERZAJĄCYCH:

• zainstalować ogrzewanie
  • zmodernizować ogrzewanie;
  • ocenić funkcjonujące ogrzewanie.

W ławkach kościelnych przebywa prawie 100% uczestników uroczystości kościelnych. Ilość energii zużywanej w tym obszarze dla ogrzewania to także najczęściej nieomal 100%. Stąd trafny wybór technologii i urządzeń dla ogrzewania wiernych w ławkach ma znaczenie krytyczne jeśli chodzi o skuteczność ogrzewania i ekonomię.

Współpraca w zakresie stabilizacji i ochrony mikroklimatu z firmą  www.monument-ec.pl

OGRZEWACZ PŁYTOWY PODSIEDZISKOWY DLA ŁAWEK KOŚCIELNYCH (ang. Bench Heater)

Przestarzała dzisiaj konstrukcja powstała ok. 50 lat temu (lata 60-70-te XX wieku) w Skandynawii. Niesłusznie klasyfikowana jako promiennik podczerwieni ponieważ nie spełnia podstawowego wymogu dla tego urządzenia grzewczego jakim jest zawartość minimum 50% energii promieniowania podczerwonego w całości wytwarzanego ciepła. Tzw. komponenta radiacyjna w temperaturze odczuwalnej jest tu mało znacząca. W Europie, poza Polską, rozwiązanie to nie jest praktycznie instalowane w kościołach od kilkunastu lat.